Pn.-Pt.: 09:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Adres

Jędrzychowska 57A, Zielona Góra

+48 68 322 47 40

Zadzwoń do nas

Zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z kotłów gazowych

Kocioł gazowy

Istnieje kilka najbardziej popularnych metod ogrzewania domu. Korzystną opcją jest użycie kotłów gazowych – możemy tutaj liczyć na niskie koszty zużycia, a automatyzacja kotła pozwala na korzystanie z niego praktycznie bezobsługowo. Wiele rodzin rezygnuje z kotłów, lękając się wydostania niebezpiecznego tlenku węgla – jednak współczesne urządzenia z zamkniętą komorą spalania są bezpieczne i wydajne.

Jak obchodzić się z komorami gazowymi?

Nawet jeżeli współczesne kotły gazowe są bezpiecznie, nie oznacza to, że nie należy zachować ostrożności. Oto kilka zasad, dzięki którym zyskasz 100% pewności, że z ogrzewania gazowego możesz korzystać bezpiecznie:

  • Instalacja kotła grzewczego zgodna z projektem – jeżeli jesteśmy jeszcze na etapie wybory ogrzewania do domu. Tutaj ważna jest kwestia zatrudnienia fachowca – ważne jest podłączenie kotła do właściwych systemów kominowych – na każde urządzenie grzewcze przypada minimum jeden komin. Montaż kotłów gazowych musi zostać sprawdzona przez kominiarza.
  • Przegląd kotła – warto to robić co najmniej raz w roku. Tutaj również warto sprowadzić fachowca z odpowiednimi kwalifikacjami – zajmie się on sprawdzeniem, konserwacją i ewentualną naprawą.
  • Kotły gazowe warto wyposażyć w zabezpieczenia przeciwpyłowe. Dzięki nim gaz nie będzie się ulatniał.
  • Ułatwieniem w użytkowaniu kotłów grzewczych są ogranicznik temperatury. Można je ustawić tak, by po przekroczeniu wskazanej temperatury, kocioł przestał grzać – obniża to ryzyko awarii.
  • Na rynku dostępne są również urządzenia, które wykrywające czad, dym czy gaz. Taki czujnik warto zamontować niedaleko kotła grzewczego.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na kotły gazowe, jeżeli planujemy jakiś remont w domu – zastanówmy się czy nie naruszymy w jakiś sposób obecnej instalacji grzewczej w domu, a jeżeli jest taka konieczność – skonsultujmy to z fachowcem.

Przy zachowaniu powyższych zasad nie musimy obawiać się zatrucia czadem – kotły gazowe to opłacalna i wydajna instalacje grzewcza. Jeżeli będziemy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z tego typu urządzeń nie musimy się o nic obawiać, a zyskujemy wygodę i ciepło w domu.

Comments are closed.
Kategorie
About
We offer 24/7 Emergency Service to all of our customers. You can always count on AirPro Experts to get to you fast and get the job done right the first time. We use state-of-the-art diagnostic equipment to find the source of your heating and air conditioning problems and fix them fast.