Pn.-Pt.: 09:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Adres

Jędrzychowska 57A, Zielona Góra

+48 68 322 47 40

Zadzwoń do nas

Systemy kominowe

Każdy dom musi być wyposażony w system kominowy dopasowany do urządzenia grzewczego. W Instal System sprzedajemy kominy oraz kotły ze stali nierdzewnej. Nasi fachowcy zajmują się montażem systemów w domach i zakładach produkcyjnych. Pomagamy wybrać komin, wkład kominowy oraz jego obudowę. Doradzimy w kwestii wyboru materiału, z którego powinna być wykonana instalacja.

Jak kupować system kominowy?

Zakup systemu kominowego to poważna inwestycja, która wymaga sporych nakładów finansowych. Aby zyskać pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować, warto kupić je w jednej firmie.

Firmy, które zajmują się sprzedażą systemów kominowych, często oferują pomoc doświadczonych fachowców, którzy doskonale znają się na montażu. To gwarantuje szybkie i bezproblemowe wykonanie usługi.

Rodzaje kominów

Wszystkie kominy składają się z rur, które służą do odprowadzania spalin na zewnątrz domu oraz z tzw. kształtek, czyli m.in. kolanek i redukcji, odpowiadających za skuteczne łączenie urządzeń znajdujących się w instalacji. Mimo że konstrukcja wielu kominów pozostaje taka sama, to można z nich korzystać na różne sposoby. Jakie są najpopularniejsze rodzaje kominów?

Dymowe — są podłączane bezpośrednio do urządzeń grzewczych (pieców, kotłów, kominków na paliwa stałe). Służą do odprowadzania spalin. Na jedno urządzenie grzewcze powinien przypadać jeden komin dymowy.

Spalinowe — odpowiedzialne są za utylizację odpadów z palenisk gazowych oraz palenisk opalanych paliwem płynnym. Podłączane są do urządzeń grzewczych, zasilanych paliwami gazowymi i ciekłymi.

Wentylacyjne — doprowadzają świeże powietrze, jednocześnie pozbywając się zanieczyszczeń. Zaleca się montowanie ich w pomieszczeniach, w których nie ma okien.

Nannie
inspection