Pn.-Pt.: 09:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Certyfikowany sprzedawca

Gwarancja jakości

+48 68 322 47 40

Zadzwoń do nas

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to nowoczesne rozwiązanie, które dostarcza energię w coraz większej ilości gospodarstw domowych. Pomagamy naszym klientom już na etapie wyboru rodzaju oraz ilości kolektorów słonecznych. Doradzamy, w jaki sposób wybrać systemy solarne odpowiednie dla systemu grzewczego. Montujemy kolektory płaskie i próżniowe, oraz doradzamy, w jaki sposób należy z nich korzystać.

Co to jest kolektor słoneczny?

Kolektory słoneczne to nowoczesne urządzenia, które służą do przekształcania energii promieniowania słonecznego w ciepło. W każdym kolektorze znajduje się płyn – glikol propylenowy, który pełni rolę nośnika ciepła. Glikol zbiera ciepło z kolektorów i przesyłany jest do wężownicy, która odpowiada za nagrzewanie wody.

Rodzaje kolektorów słonecznych

Kolektory dzieli się przede wszystkim na płaskie, próżniowe rurowe oraz próżniowe kolektory z rurką.

  • Płaskie: najczęściej wybierany rodzaj paneli w naszym kraju. Swoją popularność zawdzięczają stosunkowo niskim cenom oraz łatwej instalacji. Urządzenia te są najbardziej wydajne latem. W chłodniejszych miesiącach następuje u ich znaczny spadek poboru ciepła i tym samym spada ich wydajność.
  • Próżniowe: kolektory tego rodzaju posiadają absorber otoczony tzw. próżnią. Dzięki niej urządzenia te nie wykazują tak znacznego spadku ciepła w chłodne dni, jak kolektory płaskie. Z powodu tej funkcji ich cena często jest znacznie wyższa.
  • Kolektory z rurką cieplną: są wyposażone w rurkę wypełnioną tzw. cieczą pośredniczącą. Dostarczają ciepło przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych. Często jest to najdroższe z możliwych rozwiązań.
AC-Summer-maintenance