Pn.-Pt.: 09:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Adres

Jędrzychowska 57A, Zielona Góra

+48 68 322 47 40

Zadzwoń do nas

Jak zmodernizować kotłownię?

pomieszczenie z kotłownią

Wysokie i wciąż rosnące koszty pozyskiwania ciepła zachęcają do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą na ograniczenie ponoszonych wydatków. Jednym z niezawodnych sposobów na poprawę efektywności energetycznej domu lub obiektu użytkowego jest kompleksowa modernizacja zastosowanego w nim systemu centralnego ogrzewania. Wymiana instalacji grzewczej może obejmować zarówno wymianę użytkowanego źródła ciepła, jak i wynikającą z niego przebudowę systemu pozwalającego na jego dystrybucję. Przekonajmy się, jak można zmodernizować kotłownię.

Wymiana urządzenia grzewczego

Nowoczesne urządzenia grzewcze są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego, nie powodując tak dużej emisji potencjalnie niebezpiecznych substancji. Wiele z nich działa też całkowicie bezemisyjnie, dzięki czemu nie przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza i nie wpływają na stan klimatu. Równie istotny jest fakt, że oferowane dziś kotły na ekogroszek, pellet drzewny, gaz lub olej gwarantują osiąganie znacznie wyższej efektywności, ponieważ są w stanie dostarczyć większą ilość energii ze spalanej jednostki opału. Dużo prostsza jest ich obsługa dzięki skomputeryzowanym sterownikom i montowanym w budynku regulatorom pokojowym, a także zewnętrznym czujnikom temperatury. Znaczenie ma też dostępność czujników pogodowych. W przypadku kotłów na paliwo stałe plusem jest obecność zasobników i podajników opału. Dobrą alternatywą jest montaż pompy ciepła, która wymaga wprawdzie większego wydatku przy zakupie, jednak jej działanie oznacza niskie koszty eksploatacyjne.

O czym trzeba pamiętać przy modernizacji kotłowni?

Montaż nowoczesnego źródła ciepła często oznacza konieczność przebudowy instalacji rozprowadzającej ciepło. Grzejniki starego typu nie zawsze będą w stanie dobrze współpracować z nowym kotłem i nierzadko trzeba je będzie zastąpić ogrzewaniem płaszczyznowym lub specjalnymi modelami poprawiającymi wymianę cieplną dzięki zjawisku konwekcji. Wymiana kotła wiąże się też z wprowadzeniem zmian w instalacji kominowej np. założenia odpowiedniego wkładu.

Comments are closed.
Kategorie
About
We offer 24/7 Emergency Service to all of our customers. You can always count on AirPro Experts to get to you fast and get the job done right the first time. We use state-of-the-art diagnostic equipment to find the source of your heating and air conditioning problems and fix them fast.