Pn.-Pt.: 09:00 - 17:00

Godziny otwarcia

Adres

Jędrzychowska 57A, Zielona Góra

+48 68 322 47 40

Zadzwoń do nas

Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu?

ogrzewanie

Pogoda w Polsce rzadko nas rozpieszcza. Osoby mieszkające w domach doskonale wiedzą, jak sporym obciążeniem dla domowego budżetu może być ogrzewanie lokum, gdy zima jest długa i mroźna. Nic więc dziwnego, że większość z nich szuka pomysłów na oszczędności. Jak ogrzewać dom taniej?

Modernizacja termiczna

Poza skutecznym ociepleniem domu i wymianą okien warto pomyśleć o wymianie starego urządzanie grzewczego na nowe. Nowoczesne piece mogą się wydawać stosunkowo drogie w zakupie, jednak wydatek szybko się zwróci. Zużywają one o wiele mniej paliwa niż stare modele, ogrzewają dom bardziej wydajnie i efektywnie. Instalując nowy kocioł, warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami jego producenta dotyczącymi parametrów spalania. Ważne jest również to, by do ogrzewania domu używać wysokiej jakości paliwa.

Ciepło z natury

Przy modernizacji (lub budowie) domu, warto zastanowić się też nad instalacją dodatkowego, ekologicznego źródła ciepła, np. pompy ciepła lub kolektorów słonecznych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki pompie nie trzeba uruchamiać kotła aż do późnej jesieni. Z tej inwestycji ucieszy się z pewnością Matka Natura, jak i portfele domowników. Co ważne, ekologiczne rozwiązania grzewcze są dofinansowywane przez państwo.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest o wiele bardziej wydajne, niż użytkowanie tradycyjnych grzejników. Ciepło rozprowadzane jest równomiernie po całym domu i nie musimy martwić się, że grzejnik w sypialni jest przysłonięty ciężką zasłoną lub suszarką z praniem. Co ciekawe, ogrzewanie podłogowe może być zasilane nie tylko z kotła, ale też z wcześniej wspomnianej pompy ciepła.

Regulatory ciepła

Planując nowy system grzewczy dla domu, warto wziąć pod uwagę montaż termostatów. Regulatory te odpowiedzialne są za utrzymywanie stałej, zadanej im temperatury. Nowoczesne urządzenia działają automatycznie. Oznacza to, że możemy zaprogramować je tak, by temperatura w domy obniżała się, gdy domownicy wychodzą do pracy i wzrastała np. na godzinę przed ich powrotem. Dzięki nim możemy zapewnić przyjemne ciepło w najczęściej użytkowanych pokojach, a temperaturę mniejszą o 3-5 stopni np. w spiżarni, suszarni czy nieużywanym pokoju gościnnym.

Comments are closed.
Kategorie
About
We offer 24/7 Emergency Service to all of our customers. You can always count on AirPro Experts to get to you fast and get the job done right the first time. We use state-of-the-art diagnostic equipment to find the source of your heating and air conditioning problems and fix them fast.